Půjčka se zástavou nemovitosti pro všechny

Půjčka se zástavou nemovitosti je často jediným řešením, když potřebujete větší finanční obnos a rodina či přátelé nám nepůjčí.

Půjčka se zástavou nemovitosti – peníze na cokoliv

Díky jednoduchým podmínkám pro získání půjčky ji můžete použít jako vklad do podnikání, konsolidaci stávajících kreditních karet, úvěrů a půjček, na zvelebení současného bydlení nebo na nákup bytu či domu. Ručit můžete nemovitostí svou i třetí osoby. Půjčka se zástavou nemovitosti je vhodná pro všechny, kdo nemohou nebo nechtějí dokládat své příjmy, mají exekuci nebo jen záznam v registru dlužníků.

Půjčka se zástavou nemovitosti je snadno dostupná

Můžete si půjčit až deset milionů. Podmínkou je mít nemovitost k ručení. Dále potřebujete tyto doklady:

  • žádost o úvěr
  • platný doklad totožnosti
  • výpis z katastru nemovitosti
  • smlouva k nemovitosti
  • fotografie nemovitosti

Půjčka je možná také v případě, že je na exekuci uvalena nemovitost, v tom případě je potřeba k žádosti o půjčku se zástavou nemovitosti podat i exekuční listiny.

Jakou nemovitost lze zastavit

Zástavní právo lze uplatnit nejen na rodinný dům či družstevní byt, byt v osobním vlastnictví, ale také komerční nemovitost, chatu, chalupu, hotel, penzion, či pozemek. Může být ve vašem vlastnictví nebo ve vlastnictví rodičů či přátel. Pro získání půjčky musí být nemovitost na území České republiky. O půjčky mohou žádat všichni obyvatelé ČR starší osmnácti let, s platnými doklady totožnosti.

Čerpání půjčky se zástavou nemovitosti

Půjčka se zástavou nemovitosti je dostupná po splnění výše uvedených podmínek. Po schválení žádosti obvykle následuje podpis smlouvy a souhlas s vkladem zástavního práva do katastru nemovitosti. Zastavení nemovitosti neomezuje vaše vlastnická práva a možnost užívání daného objektu. Nesmíte však zastavenou nemovitost nijak znehodnotit.

Čerpat půjčku přitom můžete obvykle ihned po podepsání všech dokumentů. Půjčka je bez dokládání účelu a proto ji můžete použít na cokoliv. Tuto formu půjčky používají často podnikatelé či rodiny s nižšími příjmy, které nechtějí nebo nemohou dokládat. Snadná dostupnost těchto půjček je však mnohdy vykoupena vysokou úrokovou sazbou, kratší dobou splatnosti a také vyšší splátkou. Je proto vhodné porovnávat jednotlivé parametry půjčky, aby jste si vybrali pro vás tu nejvýhodnější. Nikdy neplaťte poplatky předem. Můžete přijít o půjčku i o nemovitost. Důležité je si také řádně přečíst smlouvu včetně všech jejich příloh. V ideálním případě je vhodné vzít si na pomoc advokáta či notáře, který náležitosti smlouvy řádně zkontroluje. Pokud se vám smlouva zdá podezřelá, raději ji nepodepisujte.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.