Americká hypotéka bezúčelový úvěr (nejen) na bydlení

Potřebujete větší částku peněz a můžete ručit nemovitostí? Americká hypotéka je jednou z možností, jak nedostatek peněz vyřešit.

Co je americká hypotéka

Jde o finanční produkt, který poskytují banky i nebankovní instituce. Jedná se o produkt velmi blízký hypotéce. U nás je poskytován teprve několik let. Americká hypotéka k nám přišla z Ameriky, odtud je tedy její název.

V čem její princip spočívá? Pokud si žádáte o americkou hypotéku, musíte mít k dispozici nemovitost, kterou budete ručit. Je to neúčelová půjčka. Můžete ji použít nejen na nákup či rekonstrukci nemovitosti, ale i na konsolidaci svých půjček, na koupi nového nábytku..

Kolik mi půjčí?

Pokud si žádáte o americkou hypotéku, můžete si půjčit od 200 000 kč do několika milionů. Záleží na hodnotě zastavované nemovitosti. Půjčit si můžete až 70% z její hodnoty. Měsíční splátky si můžete rozložit až na 20 let.

Americká hypotéka je mnohem výhodnější, než klasická půjčka v bance. Můžete si zvolit fixaci úrokové sazby na 1,3 nebo 5 let.

Co je potřeba k získání americké hypotéky?

Při žádosti o americkou hypotéku v bance se zjišťují příjmy za 3 měsíce, u podnikatelů je třeba doložit příjmy za posledního půl roku.

Americká hypotéka může být schválena až pro 4 osoby ze dvou domácností. Je potřeba mít platné doklady totožnosti, potvrzení o výši příjmu, bankovní účet, kam vám bude hypotéka zaslána bezprostředně po podpisu smlouvy, dále musíte dodat dokumenty k nemovitosti, kterou budete ručit:

  • výpis z katastru nemovitostí
  • snímek katastrální mapy
  • kupní či darovací smlouva k nemovitosti, restituční smlouva apod.
  • odhad hodnoty nemovitosti
  • k americké hypotéce je vhodná i pojistná smlouva k dané nemovitosti

Doba vyřízení

Doba pro vyřízení hypotéky je zpravidla 3-7 dní v závislosti, jak rychle doložíte všechny požadované doklady.

Americká hypotéka a zástava nemovitosti

Při rozhodnutí financovat svůj rodinný rozpočet takovým produktem jako je americká hypotéka, měli by jste vědět, co obnáší zástava nemovitosti.

Zástavní právo je stanoveno jako institut, jehož prostřednictvím vzniknou jasně dané osobě práva vztahující se k věci, která není ve vlastnictví této osoby. Smyslem zástavy je zajištění, aby věřitel obdržel svou pohledávku zpět.
V případě, že neplnění povinností ze strany dlužníka, se může věřitel domáhat prodeje nemovitosti, která byla zastavena tak, aby z výtěžku uspokojil svou pohledávku. Zástava nemovitosti nijak neohrožuje vaše vlastnická práva. Pokud je nemovitost zastavena bankou, ta s ní nijak nemůže disponovat nebo ji užívat. Vy pouze musíte nemovitost užívat a starat se o ni, aby nedošlo ke snížení její odhadované hodnoty.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.